FYZIOTERAPIA PRE ŠPORTOVCOV

V rámci starostlivosti o zdravie športovcov, poskytujeme v emclinic športovú fyzioterapiu pre profesionálnych, ale aj amatérskych športovcov.

Športová fyzioterapia je na našej klinike obsiahnutá komplexne, a to:

Od samotnej diagnostiky a vyšetrenia postupujeme ďalej k návrhu a realizácii rehabilitačného programu, ktorý je rozdelený do niekoľkých fáz podľa typu zranenia/ obmedzenia. Jednotlivé fázy na seba navzájom nadväzujú a na konci každej z nich je opätovná diagnostika a posúdenie, či je daný segment pripravený na ďalšiu záťaž.

Po ukončení liečebnej rehabilitácie nasleduje re-atletizácia a teda športový tréning zameraný na špecifické potreby športovca, až po jeho návrat do plnej záťaže. Športová fyzioterapia je určená pre profesionálnych, ale aj rekreačných športovcov a ľudí s aktívnym životným štýlom, aj pre detských športovcov vo veku od 6 rokov.

V praxi sa zameriavame na komplexný prístup ku každému zraneniu. Či už sa jedná o akútne poranenia svalovo-šľachového tkaniva, muskulo-skeletálneho systému, alebo chronické poranenia, spôsobené dlhodobou záťažou, preťažením, či neprimeranou záťažou. Ku každému pristupujeme na základe individuálnych požiadaviek, pričom využívame najnovšie poznatky z oblasti športovej medicíny a potrebné metódy na dosiahnutie cieľov – návrat do plnej záťaže, s možnosťou pokračovať v zlepšení výkonnosti.

Miesto si u nás nájdu športovci, ktorí sa venujú kolektívnym športom (futbal, hokej, volejbal, basketbal, atď.), ale aj športovci, ktorí sa venujú individuálnym športom (atletické disciplíny, beh, tenis, bojové športy, atď.).

V liečebnom procese využívame doplnkovú liečbu pomocou fyzikálnej terapie, tejpovania, najmodernejšej prístrojovej diagnostiky, elektroakupunktúry, suchej ihly, rôznych druhov masáží, a regeneračných procedúr. Toto všetko u nás nájdete „pod jednou strechou“, čím Vám ušetríme čas, ktorý môžete venovať rýchlejšiemu návratu k športu.

naše prednosti:

Tím odborníkov

skúsený a vzdelaný tím odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami

Zmysel pre detail

Precíznosť a zmysel pre detail

Moderné priestory

Moderné a príjemné prostredie kliniky

Parkovanie

K dispozícii je Vám 24 parkovacích miest

Technológie

Moderné technológie a postupy liečby