Fyziofitness a tréningy

SM Systém cvičenie

SM Systém predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka, predovšetkým chrbticu. Autorom tejto metódy je bývalý športovec a renomovaný český lekár MUDr. Richard Smíšek. Pomenovanie SM Systém znamená stabilizáciu a mobilitu. Cvičenia stabilizujú telo a zároveň vytvárajú pohyb – mobilitu.
Ide o súbor jednoduchých a účinných cvikov založených na aktivácii svalových špirál. Tie sťahujú obvod tela, vyrovnávajú chrbticu do strednej línie a vytvárajú trakčnú silu v oblasti medzistavcových platničiek. Dochádza tým k uvoľňovaniu blokád chrbtice a rovnomernému rozloženiu pohybu. Dokážeme ním predchádzať zvýšenému opotrebovaniu kĺbov.

Výhody SM cvičenia?

  • prepájanie rehabilitačnej liečby s prevenciou, regeneráciou a kondičným či výkonnostným tréningom v jednotnom metodickom postupe
  • liečenie problémov po operácii chrbtice, zlepšenie funkcie vnútorných orgánov a celkové spevnenie tela
  • využitie u pacientov s bolesťami chrbtice, herniou disku, skoliózou, poruchou držania tela
  • uplatnenie vo vrcholovom športe na zlepšenie výkonu a predchádzanie preťaženiu a degenerácii chrbtice či veľkých kĺbov
  • vhodné pre tehotné ženy a ženy po pôrode

FYZIO TRÉNING

Fyzio tréning môže mať podobu ako fyzioterapeutického cvičenia, tak aj výkonnostného tréningu. Charakter sa odvíja od zdravotného stavu klienta, no cieľom je vždy zbaviť človeka bolesti a dospieť k čo najvyššej pohybovej výkonnosti. V prípade pooperačných stavov či úrazov má cvičenie rehabilitačný charakter. Môže však byť prospešným prostriedkom aj pre tých, ktorým operácia hrozí a chcú sa jej úspešne vyhnúť. Cieleným posilňovaním a aktiváciou správnych pohybových vzorcov vieme predchádzať dlhodobému jednostrannému preťažovaniu segmentov tela, následným bolestiam či zraneniam. Pri cvičení dbáme na zlepšenie mobility a stability kĺbov, osové postavenie chrbtice či budovanie fyzickej kondície.
Fyzio tréning je tiež vhodný pre zdravú populáciu ľudí, rekreačných či vrcholových športovcov, ktorí majú ambície hýbať sa zmysluplne, dlhodobo a bez zranení. Rešpektujeme individuálne ambície a ciele športovca, ktoré môžu byť zamerané na redukciu telesnej hmoty, naberanie svalovej hmoty, či maximalizáciu športového výkonu.
Tréningy orientujeme i na deti, u ktorých je častokrát potrebné kompenzovať rýchly rast, chybné držanie tela, ale aj jednostranné zaťažovanie, ku ktorému môže dochádzať počas špecializovaného športového tréningu.
Nezabúdame na seniorskú populáciu, ktorí môžu profitovať zo zdravotných účinkov pohybu, predchádzať civilizačným ochoreniam a starnúť aktívne.