Doplnkové služby

Ortopedická obuv Peter Legwood

Každý krok, ktorý urobíte, bude krokom k pohodlnejšiemu a zdravšiemu zajtrajšku. Predstavujeme vám ortopedickú obuv, ktorú máte k dispozícii v emclinic – obuv Peter Legwood.

Taliansky dizajn spojený s inovačnou technológiou, ktorá zmení váš pohľad na to, čo obuv môže urobiť pre vaše zdravie a pohodlie. Či už trávite dlhé hodiny na nohách alebo hľadáte riešenie pre svoje ortopedické ťažkosti, Peter Legwood je odpoveďou, ktorú ste hľadali.

Zabudnite na bolesti chodidiel a únava bude minulosťou. S patentovaným systémom AEQUOS, Peter Legwood obuv prinesie vašim nohám stabilitu, ktorú si zaslúžia.

Nie je to len obyčajná obuv. Je to symbol starostlivosti o seba, o svoje zdravie a pohodlie.

Obuv je ľahká a pohodlná, na nohách takmer neucítite jej váhu. Vhodná na bežné nosenie u detí aj dospelých. Navštívte našu kliniku alebo si vyberte svoj pár na stránke Peter Legwood , kontaktujte našu recepciu a zvyšok zariadime za Vás. Obuv je pri odovzdaní tepelne upravená vyškoleným pracovníkom podľa kritérii chodidla ( valgozita členku u dospelých, hallux valgus a iné ).

Cena rovnaká ako na e-shope www.peterlegwood.sk.

Individuálna stielka

Ľudské telo a pohybový aparát je komplex navzájom prepojených systémov. Bolesť nám signalizuje nesprávnu funkciu či preťaženie danej oblasti, ktorej predchádza porucha postavenia nohy, či už v chodidle, následne v kolene a v postavení bedrového kĺbu.

Viete, že väčšina z nás celý deň nesprávne zaťažuje svoje nohy? Práve to vedie k bolestiam v daných častiach tela, dokonca sa bolesť môže prejaviť aj v rôznych častiach chrbtice až po scalp.

Náš životný štýl sa výrazne mení. Každodenne trávime čoraz viac času v sede. Zníženú aktivitu sa mnohí z nás potom snažia dohnať športom a prekonávaním osobných limitov- dochádza tak k preťaženiu kĺbov, svaly a úpony trpia pod náporom, na ktorý nie sú zvyknuté a k zaťažovaniu často neprichádzalo postupne, alebo sa preťažili v dôsledku poruchy postavenia nohy.

Stielky Formthotics – riešenie, o ktorom ste možno nevedeli

Úľavu od bolesti vieme okrem tlmenia bolesti liekmi dosiahnuť aj aktívne, a to cielenou zmenou aktivity, špeciálnym cvičením, fyzioterapiou, ak je diagnostikovaná porucha postavenia nohy a chodidla je potrebná korekcia k úprave pohybových stereotypov. Termoplastická vložka v súčasnej dobe predstavuje to najlepšie a dostupné na svetovom trhu pre dosiahnutie zdravých nôh bez pociťovania bolesti. Vložka je podľa potreby korigovaná (podlepovaná, nahrievaná, brúsená), v prípade potreby aj opakovane.

Individuálná stielka už v rámci prvého vyšetrenia

Ich výrobe predchádza dôkladné vyšetrenie fyzioterapeutom cez všetky potrebné funkčné a špecifické testy, následne pomocou korekčného testu zostavíme vhodnú stielku, ktorá spĺňa potreby chodidla čím dosiahneme to, že každý krok je podporovaný presne tam, kde to potrebujete.

Či už ste aktívny športovec alebo trávite väčšinu dňa státím, Formthotics ponúka riešenia pre všetky vekové kategórie, pre deti aj dospelých. Pre športovcov sú stielky Formthotics kľúčom k lepšiemu výkonu a nižšiemu riziku zranení. Dokážu absorbovať nárazy a zabezpečiť lepšiu stabilitu.

Doba používania a pri dodržaní všetkých podmienok až 3 roky.